O ośrodku

Dom Wczasów Dziecięcych „Odrodzenie” w Sokołowsku (powiat wałbrzyski) to całoroczna, niepubliczna placówka oferująca opiekę i wychowanie dzieciom i młodzieży w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Placówka zapewnia warunki do realizacji celów edukacyjnych, wychowawczych i zdrowotnych, wspomaga wychowanie, opiekę szkolną i rodzinną.

Proponujemy:

  • całodobową opiekę pedagogiczną oraz opiekę medyczną (pielęgniarka),

  • całodzienne wyżywienie wg zasad zdrowego żywienia (4 posiłki dziennie z własnej kuchni),

  • zajęcia sportowo-rekreacyjne (tereny górskie),

  • zajęcia kulturalno-rozrywkowe,

  • gry i zabawy świetlicowe (tenis stołowy, cymbergaj, hokej, bilard, inne),

  • piesze wycieczki po okolicy (Andrzejówka 796 m n.p.m. w okolicy ok. 3 km),

  • wycieczki autokarowe (Aquapark, Zamek Książ, Muzeum Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany i wiele innych),

  • konkursy, quizy, turnieje, dyskoteki,

  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,

  • istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci, takich jak: Mikołajki, Andrzejki, urodziny Wychowanka.

Komfortowe warunki

DWD „Odrodzenie” posiada łącznie 63 miejsca, w pokojach 2 i 3 osobowych. Wszystkie pokoje urządzone są w nowoczesnym stylu, zawierają pojedyncze łóżka, stolik z krzesłami oraz szafę. Na każdym piętrze znajduje się łazienka z toaletą. Dodatkowo na każdym półpiętrze usytuowane są WC z prysznicem, a na parterze ulokowana jest duża łazienka z 4 prysznicami.

Bogate wyposażenie

Ośrodek dysponuje jadalnią, salą dyskotekową, pomieszczeniem do zajęć terapeutycznych oraz integracyjnych, pomieszczeniem telewizyjnym wyposażonym w sprzęt audiowizualny, sauną oraz przestrzennymi balkonami, na których istnieje możliwość organizacji zajęć.

Lokalizacja

Nasze położenie sprzyja organizacji różnego rodzaju wycieczek oraz zajęć plenerowych propagujących ekologię i dbanie o środowisko naturalne. Nasz mikroklimat sprzyja poprawie zdrowia u dzieci oraz ich kondycji psychofizycznej.

Programy edukacyjne

Realizujemy programy z zakresu edukacji ekologicznej, regionalnej, profilaktycznej, prozdrowotnej, a także organizację aktywnych form wypoczynku w zależności od potrzeb i predyspozycji.

Rehabilitacja

Posiadamy również bazę rehabilitacyjną, co czyni DWD „Odrodzenie” świetnym miejscem na regenerację zdrowia dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość organizacji turnusów ogólnousprawniających z zabiegami typu: gimnastyka czy nordic walking.

Wykwalifikowana kadra

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną zapewniającą całodobową opiekę nad wychowankami oraz realizację programu nauczania w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum.